| Lista legată de temperatură a aplicației |
| Material | Temperatura medie℃ | Material | Temperatura medie℃ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| PVC-C | -20℃~ 95℃ | PVC-U | -5℃~ 45℃ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| FRPP | -20℃~ 120℃ | PPH | -20℃~ 110℃ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| PVDF | 40℃~ 150℃ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Caracteristici structurale ale produsului |
1. Ușor: PVC-U are doar 1/10 din greutatea fontei, făcându-l ușor de transport și instalat, reducând costurile.
2. Rezistență chimică superioară: PVC-U are o rezistență excelentă la acizi și alcaline, cu excepția acizilor puternici și a alcalinelor în apropierea punctului de saturație.
3. Durabil: PVC-U oferă o rezistență excelentă la intemperii și este rezistentă la coroziune de către bacterii și ciuperci.
4. Neconductiv: PVC-U este neconductiv și nu este susceptibil la coroziune prin electroliză sau curent electric, eliminând necesitatea procesării secundare. Este neinflamabil și nu suportă arderea, eliminând problemele de siguranță la incendiu.
5. Rezistență scăzută și debit mare: peretele interior neted minimizează pierderile de fluid, iar murdăria este mai puțin probabil să adere la suprafața netedă a țevii, făcând întreținerea simplă și rentabilă.
6. Instalare ușoară și cost redus: Tăierea și îmbinarea sunt simple. Adezivul PVC s-a dovedit a fi sigur, fiabil, ușor de utilizat și rentabil.
| Flanșă PVC-U Vanstone |
| DN | D1 | D2 | D3 | D4 | d1 | d2 | L | T | h | Z | n-Φ | |||||||||||||||||||||
| 15 | 27 | 59 | 70 | 95 | 20 | 18 | 22 | 16 | 1.5 | 16 | 4-Φ15X20,5 | |||||||||||||||||||||
| 20 | 32 | 70 | 75 | 105 | 25 | 23 | 25 | 18 | 1.5 | 19 | 4-15X17,5 | |||||||||||||||||||||
| 25 | 40 | 79 | 90 | 125 | 32 | 29 | 28 | 18 | 1.5 | 22 | 4-Φ15X20,5 | |||||||||||||||||||||
| 32 | 50 | 89 | 100 | 140 | 40 | 36 | 31.5 | 20 | 1.5 | 26 | 4-Φ18X24,5 | |||||||||||||||||||||
| 4 | 61 | 98 | 110 | 150 | 50 | 4 | 37 | 20 | 2 | 31 | 4-Φ18X24 | |||||||||||||||||||||
| 50 | 75 | 120 | 125 | 165 | 63 | 58 | 44 | 25 | 2 | 38 | 4-Φ18X20,5 | |||||||||||||||||||||
| 65 | 88 | 140 | 145 | 185 | 75 | 69 | 50 | 25 | 2 | 44 | 4-Φ18X20,5 | |||||||||||||||||||||
| 80 | 105 | 150 | 160 | 200 | 90 | 84 | 57 | 26 | 2.5 | 51 | 8-Φ18X23 | |||||||||||||||||||||
| 100 | 127 | 175 | 190.5 | 229 | 110 | 105 | 67 | 26 | 2.5 | 61 | 8-Φ18X26 | |||||||||||||||||||||
| 125 | 161 | 210 | 250 | 140 | 130 | 84 | 28 | 12.5 | 77 | 8-Φ19 | ||||||||||||||||||||||
| 150 | 182 | 240 | 285 | 160 | 150 | 93 | 31 | 12.5 | 85 | 8-Φ23 | ||||||||||||||||||||||
| 200 | 249 | 295 | 339 | 225 | 215 | 127 | 36 | 16 | 119 | 8-Φ23X25 | ||||||||||||||||||||||
| 200 | 254 | 295.8 | 341 | 225 | 215 | 127 | 33.1 | 16 | 119 | 12-Φ22 | ||||||||||||||||||||||
| 250 | 308 | 350 | 395 | 280 | 267 | 154 | 40.5 | 16.5 | 144 | 12-Φ23 | ||||||||||||||||||||||
| 300 | 346 | 400 | 445 | 315 | 305 | 170 | 43 | 18 | 160 | 12-Φ23 | ||||||||||||||||||||||
| 350 | 395 | 460 | 505 | 355 | 340 | 176 | 43 | 16 | 164.5 | 16-Φ23 | ||||||||||||||||||||||
| 400 | 442 | 515 | 570 | 400 | 382 | 219 | 43 | 22 | 200 | 16-Φ27 | ||||||||||||||||||||||
| 450 | 494 | 565 | 625 | 450 | 430 | 220 | 40 | 27 | 210 | 20-Φ26 | ||||||||||||||||||||||
| 500 | 548 | 620 | 670 | 500 | 475 | 210 | 43 | 25 | 185 | 20-Φ27 | ||||||||||||||||||||||
Controlul fluxului industrial Supapă unidirecțională pentru țeavă PVC: Alegerea unei supape de reținere care etanșează efectiv Refluxul într-o...
CITEŞTE MAI MULTEvaluarea presiunii țevii de plastic: ce înseamnă cu adevărat numărul O linie PN16 la 23 °C nu este o linie PN16 la 70 °C. Iată cum citesc inginerii...
CITEŞTE MAI MULTDimensiunile țevilor CPVC în mm și inci: Tabelul spune doar jumătate din poveste Diametrul exterior, grosimea peretelui și programul decid dacă un s...
CITEŞTE MAI MULTConducte industriale / Materiale / CPVC Supapă cu bilă CPVC Union: Cum să o specificați, să o dimensionați și să o instalați corect ...
CITEŞTE MAI MULT